Otel HotSpot Loglama

Otel HotSpot Loglama

Otel HotSpot Çözümleri 

Hotspot, otel gibi kullanıcıların çok olduğu mekânlarda internet erişiminin kablosuz olarak ortak kullanıma sunulmasını sağlayan bir hizmettir. Özellikle şirketler, okullar, restoranlar ve otellerde kullanılan Hotspot sistemi, günümüzde oldukça yaygınlaşmış bulunmaktadır. Otel HotSpot Loglama

Hotspot Nasıl Kullanılır?

Hotspot hizmetinin sunulduğu mekânlarda internet erişimi Wi-Fi ile sağlanır. İnternetin ortak kullanıma sunulduğu mekânlarda 5651 loglama aracılığıyla internet hizmetinin kullanıcılara ayrı ayrı dağıtımı sağlanır.

5651 loglama kullanılan mekânlarda internet hizmetinize bir şifre koymanıza gerek yoktur. Şifresiz sunulan internet erişimi, doğrulama yöntemleri sayesinde kullanıcılar tarafından kolaylıkla kullanılabilmektedir. Bu yöntemle hem internet güvenliği sağlanmış olur hem de müşteri ve misafirlerin şifre öğrenme sorunu ortadan kalkmış olursunuz. Otel HotSpot Loglama

Günümüzde internet erişiminin hızlı ve güvenli olduğu mekânlar daha fazla tercih edilmektedir. 5651 loglama hizmetini satın alan otel, kafe vb. mekânlar müşterilere daha kaliteli ve güvenli bir internet deneyimi yaşatma imkânı bulur. Bu sayede 5651 loglama kullanan mekânlar müşterilerin daha sık ziyaret ettiği yerler olur.

 T.C Kimlik Doğrulama: Özellikle hotel, internet cafe, yurt gibi internet hizmeti veren birimlerde  kullanıcıların Tc kimlik bilgilerini internetten doğrulatmak suretiyle internete girişlerine izin verir. Eğer tc kimlik numarası, Adı Soyadı , Doğum Tarihi bilgileri doğrulanırsa kullanıcıya internet deneyimini yaşatır. Sistem loglarında da bu şekilde kayıt altına alınır.

T.C. kimlik doğrulamalı hotspot internet sistemi ile müşterileriniz internete tc kimlik bilgilerini girerek giriş yapabilirler. Sistem nüfus kimlik idaresinden online tc kimlik doğrulaması yaparak çalışır. Kişi tc kimlik bilgilerini doğru giriş yaparsa internete giriş yapabilir. Bu sistemle beraber aynı anda sms li hotspotta kullanılabilir. Kişilerin tc kimlik bilgileri doğrulanırsa yazdığı cep numarasına kullanıcının gireceği şifre sms olarak gönderilebilir.

Kurumsal firmalarda bir çok uygulama harici veritabanları üzerinden doğrulama yaparak yetkilendirme yapmaktadır. Hotspot ve güvenlik duvarı uygulamalarında harici yazılım , veritabanı entegrasyonu firmalarda bir çok kolaylık sağlamaktadır.

3. Parti Uygulamaları ile Entegrasyon Örneği  

Otel Uygulamalarının veritabanlarında bulunan check in yapmış müşterilerin doğrulanmasını ve internete çıkışını sağlayabilir, kart okuma sistemleri ile entegre çalışarak firma kurumu ziyaret eden kişinin bilgilerini doğrulanabilir.

Müşteri karşılama ekranı müşterinin isteğine göre ayarlanabilir.

Müşterilerinize belli süre boyunca internet erişimi verebilirsiniz, bunun için sadece kullandığınız Firewall cihazları ile arayüzünden kullanıcı açmanız yeterli olacaktır.

Otel HotSpot Sistemleri

İLGİLİ MAKALELER

5651 Loglama Sistemi Nasıl Kurulur

5651 Sayılı Kanun Nedir?

obifi
wi
logsistemleri
ayzbilisim
hmsotel
d2

Hotspot Çözümleri,
Otel yazılım fiyatları,
Otel Yazılımı,
WiFi Çözümleri,
Hotspot 5651 Loglama,
Loglama fiyatları,
5651 uyumlu Modem,

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir